I think when I buy two loaves of bread and one has a day to expire and one has 4 days left I should pay less for the one?
That's the loss the store should eat so to speak but I bet that goes in the price we get for wheat already?
But I do see that durum pasta is priced accordingly to protein in the box??
Hahaha yep.
Get er comin and going. Just smile and say cheese!!
That's the loss the store should eat so to speak but I bet that goes in the price we get for wheat already?
But I do see that durum pasta is priced accordingly to protein in the box??
Hahaha yep.
Get er comin and going. Just smile and say cheese!!
Comment